Unida

BİRANDA ÇOBAN

1994 yılında başladığı profesyonel yaşamında gazetecilikten bankacılığa, bilgi teknolojilerinden ilaca ve hızlı tüketim mallarına uzanan farklı sektör ve firmalarda deneyim kazanan Biranda Hinginar Çoban, çalıştığı ulusal ve uluslararası şirketlerde çeşitli İnsan Kaynakları projelerinde yer almıştır.

Milliyet Gazetesi, Yapı Kredi Bankası, Bilpa A.Ş (Yapı Kredi Teknoloji Örgütü) ve GlaxoSmithKline firmalarında gerçekleştirdiği çalışmalarında organizasyonların kurulması ve geliştirilmesi, proje yönetimi, eğitim ve gelişim, iç danışmanlık hizmetleri  gibi farklı süreçleri yönetmiş, İnsan Kaynaklarının bir iş ortağı olarak konumlandırılmasında etkin rol oynamıştır. Ayrıca 'Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı', 'FISH! Felsefesi' gibi çeşitli eğitim programlarının sertifikalı program yürütücüsü, çeşitli seçme ve değerlendirme envanter ve araçlarının ise sertifikalı uygulayıcısıdır.

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü mezunu olan Biranda İngilizce, İtalyanca ve Fransızca'ya yazılı ve sözlü olarak hakimdir. Konuk konuşmacı olarak farklı forumlara ve üniversitelere davet edilmekte, makaleleri profesyonel dergilerde yer almaktadır. Aynı zamanda BÜMED (BUManzara)'da sertifikalı mentor olarak gönüllü çalışmalarına devam etmektedir. PERYÖN üyesi de olan Biranda evli ve 1 çocuk annesidir.