Unida

CANA ATINÇ

Cana Atınç Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.

Türkiye Yatırım Bankası’nda ( şimdiki Eximbank) bir yıl kadar uzman olarak çalıştıktan sonra girdiği Türkiye İş Bankasında 28,5 yıl çalışmıştır. İş Bankasına Eğitim Müdürlüğünde eğitim uzmanı olarak işe başlamış, daha sonra Eğitim Müdür Yardımcısı ve Eğitim Grup Müdürü olarak yöneticilik yapmıştır. Bu dönemde İnsan Kaynakları Müdürlüğü ile birlikte bankada yükselme sınavlarında değişim projesine liderlik etmiş, müdürlük terfi mülakat heyeti içinde görev yapmıştır. 9 yıl boyunca çeşitli bankacılık teknik eğitimlerinin yanı sıra mülakat teknikleri, eğitimciler eğitimi, müşteri ilişkileri, yönetim teknikleri konularında eğitimcilik yapmış, işe alım mülakatlarında görev almıştır.

Daha sonra Halkla İlişkiler Müdürlüğüne geçmiş ve 9 yıl boyunca Halkla İlişkiler, İç İletişim ve Reklam Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu dönem içerisinde bankanın İstanbul’a taşınmasını yöneten danışma heyetinde ve Amerikalı uzman kuruluş tarafından yönetilen şubelerde reorganizasyon çalışmaları danışma heyetinde görev yapmıştır. Genel Müdürlükle şubeler arasında daha sağlıklı bir iletişim ağı çalışmalarını yürüten Atınç, bankanın imaj yenileme çalışmalarına öncülük etmiş, Genel Müdürün imaj ve iletişim çalışmalarını yürütmüştür.

Müşteri memnuniyet ve çalışan memnuniyeti araştırmalarını yönetmiş, çok çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştır. Bankanın İstanbul İş Kulelerinde yer alan kültür sanat merkezi İş Sanat’ı kurmuş, Kültür Yayınları değişim projesine liderlik etmiştir.

2004 yılında emekli olmuş ve Cumartesi İletişimi kurarak sanayi, gıda, kozmetik ve hizmet sektörünün önde gelen markalarına iletişim danışmanı olarak hizmet vermiştir.

Halen Unida İnsan Gücü Yönetimi ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.nde değerleme projelerinde danışman olarak görev yapmaktadır.