Unida

ZELİHA AKDUMAN

Zeliha Akduman İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Eczacıbaşı Yatırım Holding'de (daha sonra Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş.) Müşteri Temsilcisi olarak başladı. Eczacıbaşı Menkul Değerler'de çalıştığı dört yıl içinde portföy yönetimi alanında deneyim sahibi oldu.

Daha sonra kariyerine bankacılık sektöründe, İktisat Bankası, Interbank, Garanti Bankası'nda yatırım bankacılığı, özel bankacılık kurumsal bankacılık alanlarında, önemli bankacılık deneyimi geliştirdiği değişik seviyelerde yönetici pozisyonlarında ve iş alanlarında devam etti.

Zeliha Akduman aynı zamanda, Garanti Bankasında 3 yıl süren, bankanın rekabet gücünü önemli oranda arttıran, en önemli değişim projesi olan ve tüm önemli iş süreçlerinin yeniden tasarlandığı 'Transformasyon Projesi'nin (BPR) yönetim ekibinde önemli sorumluluklar aldı. Bu büyük projede iş süreçlerinin yeniden tasarlanması, proje yönetimi ve uygulanması becerilerini geliştirdi.

2005 yılında, finans sektöründeki bilgi ve tecrubelerini yatırıma dönüştürmek üzere danışmanlık şirketini kurdu ve 2009 yılına kadar farklı bankaların değişim projelerinde danışman olarak görev yaptı banka şube müdürlerine 'Ticari Kredi Süreci Yönetimi' eğitimleri verdi.

Türkiye'de son dönemde gelişmeye başlayan girişim sermayesi alanında yapılandırma projesi yaptı ve 2 yıl boyunca bir girişim sermayesi fonu olan GoldenHorn Ventures'da CFO olarak çalıştı, ISTCAP Partners kurucu ortak ve Finans ve Yönetim Direktörü olarak görev yaptı.

3 yıldır Unida'nın üstlendiği çeşitli değişim projelerinde danışmanlık vermektedir.