Unida

SAİDE KUZEYLİ

TED Ankara Koleji, Victoria High School-Texas, USA'de lise (AFS Bursu), Boğaziçi Üniveristesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı.

Uzun kariyeri boyunca sırasıyla, ODTÜ'de araştırma asistanlığı, Türkiye İş Bankası'nda eğitimci, Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası'nda ise, eğitim müdür yardımcılığı, personel müdürlüğü ve insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

12 yıl süre ile Garanti Bankası'nda stratejik destek (insan kaynakları, eğitim, organizasyon, sosyal hizmetler) alanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, en son aşamada ise Doğuş Grubu şirketlerine hizmet amacıyla kurulan Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi şirketinde Kurucu Genel Müdür olarak çalıştı.

Grubun Tansaş, Macrocenter ve GÖSAŞ şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğuş Grubu İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Kariyeri süresince Harvard-Executive Program, UCLA, IMD, Management Center Europe gibi çeşitli eğitim kuruluşlarında eğitim aldı.

MIT ve Harvard tarafından Garanti Bankası ve Doğuş Grubu ile ilgili geliştirilen örnek olay hazırlık çalışmalarında görev aldı. Yurt içi ve yurt dışı pek çok konferans, panel ve eğitimde konuşmacı olarak çalışmalar yaptı.

Ekim 2003'te kurulan Unida İnsan Gücü Yönetimi ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi'nin kurucu ortağıdır.

CCI-ABD (Career Coaching Institute) Kariyer Danışmanlığı sertifikası, ölçme ve geliştirme araçlarının distribütörlüğünü yaptıkları Criterion Ltd tarafından verilen Occupational Testing ve Personality Assessment Sertifikalarına sahiptir.

Halen PERYÖN Jüri ve Danışma Kurulu, RC Derneği ve BÜVAK yönetim kurulu üyelikleri mevcuttur.

ZEYNEP BERBEROĞLU

Eskişehir Anadolu Lisesi, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

Türkiye İş Bankası ve Uluslararası Endüstri Ve Ticaret Bankası’nda eğitimci olarak çalıştıktan sonra, yedi yıl Garanti Bankasında eğitim müdürlüğü görevi yaptı. Çeşitli görev grupları için eğitim programlarının ve materyallerinin geliştirilmesinin yanı sıra, eğiticilik rolü de üstlendi. Eğitim performans danışmanlığı ve sertifikasyon sistemlerini kurdu.

Garanti Bankası’nın çeşitli değişim projelerinde (Sistem Geliştirme, ISO 9001, Kredi Kültürü, Ticari, Kurumsal, Bireysel Bankacılık İş Geliştirme Projeleri) bir değişim ajanı olarak rol aldı ve değişimin gerçekleştirilmesi için iletişim programları hazırladı.

5 yıl boyunca Garanti Bankası, Garanti Leasing Tansaş'ta İş Akışlarının Yeniden Tasarımı (BPR) projelerinin tüm aşamalarında Proje Müdürü olarak çalıştı, süreçlerin yeniden tasarımını, proje iletişimini ve yeni süreçlerin pilot uygulamasını gerçekleştirdi.

3 yıl süre ile Humanitas'ta İnsan Kaynakları Merkezinin tepe yöneticisi olarak Doğuş Grubu şirketleri için yapılan işe alımları, kariyer portalının kurulmasını, ölçme ve değerlendirme merkezi faaliyetlerini, çeşitli insan kaynakları gelişim ve uygulama projelerini yönetti, Körfez Bank–Osmanlı Bankası birleşmesinde değerleme merkezi uygulamalarının koordinasyonunda yer aldı.

Kariyer hayatı süresince yurt içi ve yurt dışı pek çok eğitim programına katıldı.

Ekim 2003'te kurulan Unida İnsan Gücü Yönetimi ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucu ortağıdır.

SHL Assessor sertifikası, CCI-ABD (Career Coaching Institute) Kariyer Danışmanlığı sertifikası, ölçme ve geliştirme araçlarının distribütörlüğünü yaptıkları Criterion Ltd tarafından verilen Occupational Testing ve Personality Assessment Sertifikalarına sahiptir.

PERYÖN ve ODTÜ Mezunlar Derneğine üyedir.